Jsem od přírody klaun a komik; Australan, jehož domovem se stala malebná vesnice uprostřed posázavské přírody. Mojí vášní je dělit se o znalost svého rodného jazyka a své rodné země s dětmi a studenty způsobem, který je mi blízký - humorem a nadsázkou, interakcí a porozumněním.

V Austrálii, kde jsem žil do roku 1999, jsem vystupoval se vzdělávacími představeními v rámci různýh projektů, později jsem se dlouhodobě věnoval tomuto druhu činnosti pro National Parks and Wildlife Service, Národní parky Austrálie. S kolegy jsme pracovali na projektu výchovných a vzdělávacích představení týkajících se ochrany životního prostředí, se kterými jsme vystupovali v australských školách. Později jsem založil svoji vlastní firmu Yum Yum Total Entertainment 4 Kids a získal grant na vytvoření výchovných a vzdělávacích představení pro děti. Vytvořil jsem postavu Dr Klutze a představení Dr Klutz, Magical Mime Show. Jako Dr Klutz, kouzelník, loutkář a vypravěč jsem vystupoval v Austrálii, na Novém Zélandu, v Kanadě a v Evropě a účastnil se mnoha festivalů.

Po příchodu do České republiky jsem navázal na postavu Dr Klutze a vytvořil kolekci anglických vzdělávacích divadelních představení pro školy.

V současné době vystupuji s osmi představeními a mám na kontě stovky představení pro tisíce diváků v Česku, Rakousku, Slovinsku, Francii, Maďarsku. Moji prezentaci o Austrálii shlédli několikrát také studenti pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

S mikromagií vystupuji příležitostně na produkcích pro obchodní korporace a ambasády.

Kompletní historii mojí kariéry najdete v anglické verzi.

HOME